Praznična moda je stigla: Najsjajniji celebrity stajlinzi sedmice!
Odijevanje za praznike – posebno za praznične zabave – odjednom postaje u fokusu vašeg ormara.
Bilo da je riječ o božićnoj zabavi na poslu ili glamuroznoj proslavi Nove godine, ovog mjeseca nas čeka mnogo modnih užitaka.
A najbolje odjevene zvijezde sedmice potpuno su prigrlile praznični duh, birajući blistave kombinacije prepune svjetlucavih šljokica i elegantne svile.
Uzmimo za primjer Tessu Thompson u njenoj Balenciaga haljini koja podsjeća na disko kuglu. Plava haljina bez naramenica bila je upečatljiva sama po sebi, ali zahvaljujući dugim rukavicama i špicastim salonkama koje je dodala, izgled je djelovao moderno i svježe.
Slično je bilo i s Loewe kombinacijom koju je Emma Mackey nosila u Londonu: s gornje strane, njen oštro krojeni crni sako izgledao je klasično i bezvremenski, ali je asimetrična suknja s trenom unosila dozu razigranosti.
Ako suknje i haljine nisu vaš praznični stil, ove sedmice bilo je i mnogo odličnih trenutaka s kaputima koje vrijedi iskopirati. U New Yorku, Cynthia Erivo odjenula je luksuzni Max Mara kaput u prazničnoj crvenoj – savršen kaput za svako praznično druženje.
Simone Ashley se također odlučila za Chloé kaput s pojasom, koji je iskombinirala s kapri helankama, a cijeli izgled podsjećao je na to što bi šik poslovna žena iz osamdesetih nosila na zabavu u firmi.
Vrijeme je da ponovo pogledamo Working Girl!